REKLAMA

Jubileuszowy Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych już w lipcu w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 19 do 30 lipca odbędzie się XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. W Rzeszowie wystąpią 34 zespoły z całego świata.

IMG_1521-770x400

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

W dniach 19-24 maja Rzeszów będzie gościł zespoły folklorystyczne z całego świata. W tegorocznym XVIII Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych wystąpi ponad tysiąc artystów. Będą to między innymi zespoły z: USA, Czech, Mołdawii, Francji, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, czy z Australii. Wydarzenie odbywa się od 1969 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Festiwal organizowany jest co 3 lata, ale w tym roku zorganizowany zostanie wyjątkowo po 2 latach. Wynika stąd, że na ten rok przypada jubileusz 50-lecia.

Wydarzenie rozpocznie się korowodem ulicami miasta (19 maja), gdzie zaprezentują się wszyscy uczestnicy festiwalu. Później odbędzie się także koncert: „Rzeszów wita Polonię” (Rynek w Rzeszowie).

20 i 21 lipca zespoły pojawią się na scenie w rynku i zaprezentują swoje występy. W tych dniach na płycie rynku staną wystawcy Jarmarku Podkarpackiego. Pokażą oni swoje produkty regionalne, rękodzieło i rzemiosło artystyczne.

24 lipca będzie miał miejsce Koncert Galowy, gdzie wszystkie zespoły zatańczą w jednym wspólnym tańcu. Ten występ widzowie obejrzą w Hali Podpromie – jest on płatny, a ceny zostaną ustalone w najbliższym czasie.

 Galeria z poprzedniego festiwalu:

18-05-2019


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.